Ostatné projekty

Kazizúbkovia

Divadelné predstavenie vzniklo v spolupráci so spoločnosťou Curaprox ako edukačné divadlo pre deti o starostlivosti o detský chrup.

Kazizúbkovia sa vedia šikovne skryť do medzierok medzi zúbkami. Detský chrup je ich obľúbené ihrisko, hlavne keď ich deti zásobujú sladkosťami. Našťastie prichádzajú dvaja obávaní čističi Lili a Lolo so svoju výbavou kefiek, šablí a nití, aby zúbky pred Kazizúbkami zachránili. Interaktívna klauniáda o záchrane zubnej skloviny pre celú rodinu, po ktorej vám zostane svieži pocit na jazyku.

Réžia, scenár, scénografia: Peter Gärtner, Účinkujú: Peter Gärtner, Sidónia Féderová
Premiéra: 1.7.2022 na festivale Za siedmimi horami

Krpci z tretieho vchodu

Text je jedným z produktov mojej snahy literárne spracovať obdobie deväťdesiatych rokov. Zároveň je to pokus napísať niečo ako Deti z Bullerbynu na slovenskom post-socíkovskom sídlisku. Toto moje literárne cvičenie malo šťastie a vychádza časopisecky. Od septembra 2020 publikujú príbeh na pokračovanie v detskom časopise Slniečko. O ilustrácie sa stará Marta Matus, s ktorou vydávam aj knihu Čakanie na sneh.

LOVCI DUCHOV

Lovci duchov sú pôvodnou slovenskou divadelnou hrou, ktorú som napísal na objednávku pre Bábkové divadlo Žilina a v spolupráci s režisérom Gejzom Dezorzom v roku 2019. Dej hry: Vilko žije sám so svojou mamou na sídlisku v podhorskom mestečku. S jediným kamarátom trávi dni pozeraním starých filmov a hraním sa na akčných hrdinov. Jedného dňa sa v okolitých lesoch zjaví Svetlonos a vystraší starenku, ktorá sa vybrala na hríby. Starosta mestečka zavedie zákaz vychádzania a k ceste do hory postaví strážnikov, aby Svetlonosa vyhnali. To však Vilkovi a jeho kamarátovi z neďalekej rómskej osady nezabráni, aby sa v noci vydali Svetlonosa uloviť. Podarí sa im zachrániť Aničku, ktorá sa večer vracia cez les domov a stanú sa z nich naozajstní hrdinovia. Starosta chlapcom ponúkne spoluprácu, aj keď sa to Vilkovej mame vôbec nepáči. Počas nočného stráženia mestečka však Vilko zistí, že pod rúškom noci mizne drevo z lesov a že Svetlonos nie je zďaleka tá najhoršia mátoha, ktorá na ľudí z mestečka v okolitých lesoch číha. Podarí sa Vilkovi odhaliť celú záhadu a zachrániť tak obyvateľov mestečka pred inými duchmi a mátohami?