by

Morgonrock v Cvernovke

Drahí fanúšikovia Bábkového divadla Morgonrock a najmä čerta Kolofóna, máme pre vás skvelú novinu! Už toto leto sa naše divadlo stane pevnou súčasťou letného programu v kultúrnom centre Nová Cvernovka. Čert Kolofón bude mať svoju prvú stabilnú štáciu a vy ho budete môcť od júla stretávať na pódiu v Cvernovke každú druhú nedeľu.

Začíname v nedeľu 11. júla. Každý deň sa budú hrať až dve predstavenia (vždy o 14:00 a 16:00) a v repertoári budeme mať okrem klasického príbehu O čertovi Kolofónovi a druhého pokračovania Tri kocky droždia aj novinku, už tretí diel do kolofónovskej ságy, s názvom Čert Kolofón a lovec plastov Zero Waste.

Lovec plastov Zero Waste bude hra, ktorá naučí deti základy triedenia odpadu a ekologického prístupu k životu. Hlavný hrdina – vetrom ošľahaný pútnik Zero Waste – bude trénovať Kolofóna v separácii odpadu či bezobalovom životnom štýle, aby sa spolu postavili zlému plastovému magnátovi Consumenciovi Consuminimu. Hra vznikla okrem iného aj ako pocta práve technológii triedenia stavebného odpadu, ktorou postavili park v bratislavskej Cvernovke. Preto ju budeme premiérovať práve tu v nedeľu 25.7.2021 o 16:00. V interaktívnom predstavení okrem nových bábok vystúpia aj tradičné postavy z predošlých dielov ako Ježibabka, Janko a Marienka, či spanilý Diviačik. Táto novinka by mala byť hlavným ťahákom nášho letného programu v Cvernovke.

Ak sa vám teda aj toto leto nepodarí dostať na dovolenku do Chorvátska či Talianska, radi vás uvidíme v príjemnom prostredí Novej Cvernovky a Parku pod Palmou. Tu je kompletný zoznam letných predstavení.

11.7. o 14:00 O čertovi Kolofónovi ZRUŠENÉ

11.7. o 16:00 Tri kocky droždia ZRUŠENÉ

25.7. o 14:00 O čertovi Kolofónovi

25.7. o 16:00 Lovec plastov Zero Waste

8.8. o 14:00 O čertovi Kolofónovi

8.8. o 16:00 Tri kocky Droždia

22.8. o 14:00 O čertovi Kolofónovi

22.8. o 16:00 Zero Waste